(62) 597 18 30 / biuro@tomsoft.biz.pl /

Comarch ERP Retail / Sklep przyszłości

Sklep przyszłości CRIC został stworzony w odpowiedzi na sygnały płynące z rynku. Wieloletnie doświadczenie rynkowe oraz praca zespołów produkcyjnych i R&D pozwoliły stworzyć firmie Comarch własną wizję sklepu przyszłości. Innowacyjne rozwiązanie stanowi połączenie multimedialnej instalacji wykorzystującej oprogramowanie Comarch ALTUM, Comarch Retail oraz Comarch iSklep24 z multimedialną ladą Microsoft Surface, które wspólnie z programem lojalnościowym iReward24 daje możliwość pełnej interakcji pomiędzy klientem końcowym a ofertą sklepu.

Celem CRIC jest praktyczne połączenie nowoczesnych technologii z systemami sprzedażowymi i wspierającymi zarządzanie w sieciach handlowych. Wszystko po to, aby z jednej strony uatrakcyjnić proces robienia zakupów, zaś z drugiej usprawnić procesy zachodzące w sieciach sprzedażowych.

Funkcjonalności CRIC

Microsoft Surface pozwala w innowacyjny sposób konstruować i prezentować ofertę sieci. Klient wykorzystując swoją kartę lojalnościową wybiera produkty za pośrednictwem multimedialnej lady Microsoft Surface, której działanie przypomina ekran dotykowy z możliwością rozpoznawania przedmiotów. Klient robiąc zakupy sam komponuje ofertę, dopasowaną nie tylko do aktualnych trendów i mody, ale również dostosowaną do indywidualnych cech i potrzeb. Transakcja realizowana jest w punkcie sprzedaży – Comarch Retail POS. W momencie skanowania karty lojalnościowej w systemie Comarch POS automatycznie otwierany jest paragon zawierający towary dodane wcześniej przez klienta poprzez aplikację Microsoft Surface. Zintegrowany program lojalnościowy iReward24 podpowiada sprzedawcy możliwości dosprzedaży akcesoriów dodatkowych, budując tym samym lojalność klientów. Kolejnym obsługiwanym przez CRIC miejscem jest zaplecze sklepu wykorzystujące Comarch Retail BackOffice, poprzez które pracownicy zarządzają ofertą towarową sklepu oraz komunikują się z Centralą. Narzędzia na zapleczu tworzą i wysyłają do Centrali zamówienia na wybierane (sprzedawane) produkty. Na bazie otrzymywanych informacji Centrala tworzy prognozę popytu i zatowaruje sklepy.

Z poziomu Centrali dzięki wykorzystaniu Comarch ALTUM Business Intelligence, tworzone są wielowymiarowe analizy, a na ich podstawie plany sprzedażowe czy plany zatowarowania. W Centrali gromadzona i wykorzystywana jest również wiedza o produktach i klientach. Pozwala to na konstruowanie lepszych i bardziej dopasowanych do preferencji klientów ofert.