(62) 597 18 30 / biuro@tomsoft.biz.pl /

Comarch ERP Mobile / BI

Comarch ERP Mobile BI to najnowsza aplikacja z rodziny rozwiązań mobilnych Comarch ERP, która umożliwia przeglądanie raportów i analiz na urządzeniu mobilnym wyposażonym w system operacyjny Android. Dane do raportów mogą pochodzić z systemów Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum lub Comarch ERP Optima.

Aplikacja umożliwia przeglądanie danych w formie tabel lub wykresów (wykres kołowy, kolumnowy, liniowy, warstwowy, schodkowy).

Wykresy:
Użytkownik ma możliwość dowolnej zmiany typu wykresu w trakcie przeglądania raportu oraz może zdefiniować ich kolorystykę z dostępnej w standardzie palety. Ponadto użytkownik ma możliwość edycji agregacji danych na wykresach poprzez użycie suwaka dostępnego pod samym wykresem bez konieczności edycji parametrów wykresu.

Tabele:
W tabelach możliwe jest sortowanie danych malejąco i rosnąco. Możliwe jest także filtrowanie np. Top 10, wybór wyświetlanych aktualnie na raporcie wymiarów np. czas, produkty, kontrahenci. Elastyczna praca na tabelach to także możliwość zmiany układu metodą „drag&drop”, opcja drążenia danych czy możliwość prostego podglądu dłuższych nazw, które nie mieszczą się w kolumnach tabeli, poprzez przytrzymanie palca na ekranie. Dane z tabeli można przeglądać w formie wykresów.

Dane:
Do aplikacji można zaimportować dane ze wszystkich obszarów analitycznych, dostępnych w systemiach Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum lub Comarch ERP Optima. Po połączeniu się z Internetem i pobraniu raportów, możliwa jest dalsza praca z raportami w trybie offline.

Praca na wielu bazach:
Z myślą o klientach posiadających raporty na więcej niż jednej bazie, udostępniona została możliwość zmiany aktywnej bazy. Dzięki temu użytkownik może dowolnie przełączać się między wszystkimi swoimi raportami.

Zabezpieczenia:
Chcąc chronić dane w aplikacji przed osobami trzecimi (w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu) aplikacja została wyposażona w system zabezpieczenia hasłem, który można uruchomić w ustawieniach.

Wielojęzyczność:
Aplikacja Comarch ERP Mobile BI dostępna jest w wielu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej oraz francuskiej.

 

Widok głównego menu, menu raportów, raport w formie tabeli
Widok głównego menu, menu raportów, raport w formie tabeli